O mně - Alexandra K. Veliká

Alexandra K. Veliká

Autorka


MENU

O mně

MŮJ PISÁLECKÝ PŘÍBEH: (Další mé příběhy přijdou možná později)

Napsat knihu mě poprvé napadlo asi ve 12 letech. Vždycky jsem měla ke psaní blízký vztah, protože mě to jednoduše bavilo. Slohové práce byly na škole mou nejoblíbenější činností. Klukům jsem napsala nespočet romantických dopisů. Když jsem měla špatné dny, vypisovala jsem se, abych si zlepšila náladu. A fungovalo to. Když jsem měla dobré dny, zapisovala jsem si pocity a zážitky. Taky jsem často plánovala a sepisovala kde co. Během mládí jsem moc knížek nepřečetla, možná kolem padesáti. Hlavně francouzský realismus, Harryho Pottera, několik autobiografických knih amerických prezidentů a jeden napínavý psychothriller, který dodnes nemohu dohledat. Snad mi ho v budoucnu někdo pomůže vypátrat. Na střední jsem psala do místního čtrnáctideníku, kde jsem popisovala život na škole, také jsem se stala šéfredaktorkou školního časopisu. Když jsem zrovna nepsala, tak jsem se snažila žít naplno. Udělala jsem spoustu blbých rozhodnutí, ale to hold k životu asi patří. 

Když jsem se v 18 letech přestěhovala z maloměsta do Prahy, dostala jsem mnoho inspirace vytvořit mou první knihu Ex-post. Přidala jsem do ni mé již sepsané básně, povídky a úvahy. Vznikla kniha o 123 básních z hříchu a neopětované lásce, 123 básních z nápravy a božské náklonnosti, 7 povídek z hříchu, 7 povídek z nápravy, a dopisování s knězem, kde jsme rozmlouvali o tom, co je správné a co ne. V té době jsem se hodně zajímala o křesťanství, dokonce jsem se nechala pokřtít a biřmovat. V knize je extrémní kontrast mysl hříšné ženy, toužící po lásce, a ženy oslavující božskou lásku. Chystala jsem se ji vydat, ale jeden člověk se obával následků jejího zveřejnění, tak jsem po nátlaku ustoupila. Zatím ji mám schovanou jen pro sebe. Psala jsem jako externí redaktorka pro několik soukromníků a magazínů. Stala jsem se členkou Unie Českých spisovatelů.

Vystudovala jsem public relations na Škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. V tomto oboru se nadále zdokonaluji a moc mě baví. Během těhotenství jsem napsala provokativní novelu Striptérka z Václaváku. Rozeslala jsem pár e-mailů kvůli vydání, ale nakonec jsem celý proces odložila, protože jsem se soustředila na novorozenou dcerku. Navíc mi došlo, že kniha potřebuje úpravy, abych byla s příběhem spokojená. Později jsem také sepsala vtipnou příručku Manuál pro Striptérky alias Kiyosaki pro tančnice, co dělat, aby zvýšily své zisky. Mám ji i v angličtině. O její publikaci jsem se zatím nepokoušela.

Během rodinných cest po státech jsem dostala inspiraci na další knihu, vlastně celou trilogii Velkého jablka. A byl to pro mě zlom. Protože jsem si konečně uvědomila, že psaní je pro mě dar, který mě naplňuje štěstím. Řekla jsem si, že ze svého koníčku, udělám něco víc. Chci být spisovatelka, která sází příběh za příběhem. Nejde o peníze, jde o můj osobní pocit, že předávám něco dál. V listopadu 2019 se mi konečně podařilo publikovat první díl a to Striptérky Velkého jablka. Tato kniha je mým prvním knižním miminkem, a proto mě moc potěšily pozitivní ohlasy. Mám ji také v angličtině a momentálně hledám literárního agenta pro zahraniční trh, nejlépe USA. Dostala jsem na anglický rukopis posudek od tvůrců The Bestseller Code a získala jsem 4 hvězdičky z 5. Což mi přijde jako dobrý začátek. Absolvovala jsem Velký kurz tvůrčího psaní (publicistika, psaní beletrie, scenáristika) ve Škole tvůrčího psaní scénáristky Markéty Dočekalové. Další rok jsem si studování prodloužila na Tvůrčí dílny. Baví mě se scházet s lidmi, kteří píší a milují knihy podobně jako já. 

Tento rok, konkrétně v červnu 2020 vyjde na trh cynická komedie Matky na palici. Moje literatura je odlehčená a určená hlavně ženám a pro zábavu, vzrušení a odpočinek. V září 2020 se můžete těšit na druhý díl provokativní trilogie –  Snílci Velkého jablka. Z erotiky se budeme pomalu přesouvat víc do akce. Momentálně pracuji na závěrečném díle Ničitelky Velkého jablka. Pokud vše půjde podle plánu, mohl by vykouknout na svět v létě 2021. Každopádně psaní si užívám a tento rok opět prodlužiji Tvůrčí dílny. Prostě a zase dokola – baví mě to. Po trilogii se vrhnu do psaní psychothrillerů. Budu psát a psát dokud nezešedivím. 😀 Jsem tvůrčí duše, potřebuji tvořit a žít tím, co mě baví. 🙂 

Krásný den a mnoho čtení 🙂

Alexandra K. Veliká.

 

BTW: Momentálně rozjíždím projekt Mezi Námi Autory

http://www.mezinamiautory.com

 

Něco navíc:

🍎 Datum narození: 6. 10. 1991

🍎  Znamení: Váhy (čínské – koza)

🍎 Rodinný stav: Zadaná

🍎 Literární směr: Novely / Romány pro ženy / Psychothrillery 

🍎 Motto: Dělej to, co tě baví. Chovej se tak, abys byl sám se sebou spokojený. 🙂

🍎 Rada pro budoucí spisovatele: Trpělivost! 🙂

🍎 Oblíbení autoři: Gillian Flynn, J. P. Delaney, Caroline Kepnes, Shari Lapena, B. A. Paris, J. K. Rowling, Stephen King, E. L. James … Z klasiky miluju francouzský realismus a moji oblíbenci jsou Émile Zola, Guy de Maupassant a Gustave Flaubert … ❤️  Taky mě baví osobní rozvoj a marketing :-))) 

Zajímá Vás více otázek?

Neváhejte mi napsat na mé stránce: https://www.facebook.com/iamalexandravelika/

    Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.