Skleničková etiketa a koupelnové požitky - Alexandra K. Veliká

Alexandra K. Veliká

Autorka


MENU

Skleničková etiketa a koupelnové požitky

Skleničková etiketa

Myslela jsem si, že první kolo vyházení věcí z kuchyně bude působit větším rozdílem. Nicméně mám dvě plné tašky nádobí, které nepoužívám nebo není v perfektním stavu, ale i tak mám pocit, že je toho stále dost. Ano vidím to jasně, nepotřebuju zvlášť skleničky na Cliquota, Mumma, Moeta, Jacka ani Johnnieho Walkera. Stačil by mi jeden hrníček, ze kterého si klidně vypiju šampaňské i kafe. Prostě gurmán. Nepotřebuju si hrát na tuhle skleničkou etiketu. Tak proč, když tu mám plné dvě tašky, mi tu zůstalo 59 skleniček? WTF? Btw. A to jsem do toho nepočítala paňákovky. 

Možná je to tím, že si partner chce otevřít bar a tyhle gastronomické serepetičky, které hrají skleničkovou etiketu jsou ve světě barů potřeba, tak mu to nechci někam odsouvat. A taky doufám, že to není výmluva začínající minimalistky. Snad to otevře brzy, protože už takhle máme na zahradě zeď z lahví a dekorací šampaňského, což působí dojmem, že jsme buď alkáči nebo skladníci. A to s mou minimalistickou vizí moc dobře nekorespunduje. Ale i tak, pochvalte mě někdo, že jsem konečně vyklidila dvě tašky nepotřebných krámů a uklidila. Kuchyň se leskne a všechno má své místo. Je to skvělý pocit. V druhém kole bude ten efekt jistě viditelnější. Možná přidám na TikTok video, kde uvidíte rozdíly.

Požitek z neviditelných produktů

Koupelna už také zažila první kolo minimalizování. Zde to bylo jednoduchý a rychlý. Na rozdíl od kuchyně, která mi trvala na etapy dva dny, tady to byla jen hodinka. Jedna taška produktů, které mi nesedí nebo je z nějakého důvodu nechci. Druhá taška prošlých produktů nebo úplných nesmyslů na vyhození. A pak jen vyskládat, to co chci co nejdříve spotřebovat a plnější produkty schovat. Aspoň nabydu dojmu, že mám toho méně a nebudu se muset otravovat s přemýšlením, co zrovna dneska použiju. Zjišťuju, že v zápalu toho mít co nejméně, toho používám teď více, abych se toho zbavila. Je to vtipný paradox. Ale aspoň si konečně dopřávám všechny ty peelingy, masky a procedury, které mi tam jen tak ležely bez povšimnutí. Hold když má člověk spoustu nesmyslných produktů a je toho přehlcen, přehlíží i ty, které by mu mohly zpříjemnit den. Zbavování je fajn, člověk si pak víc užívá, to co má. Zkuste to taky a uvidíte. 🙂Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad.